BİZ KİMİZ?

ORBİS olarak, Rehberlik ve Psikolojik (danışmanlık) alanlarında bilgisayar ve web destekli çözümler sunan, bilgi işletim sistemleri üreten bir şirketiz. Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık merkezimizde olmakla birlikte sunduğumuz hizmetler arasında; eğitim, eğitmen eğitimi, yönetici konferansları ve aile konferansları programları yer almaktadır. Bugün ORBİS olarak, bireysel veya kurumsal kullanım için öğrenciye, aileye, öğretmene ve okul sistemine bütün olarak bakabilen ve dünyaya yetişen değil, dünyanın önünde giden bir Türk rehberlik yaklaşımıyla ülkenin tek ve en güçlü Rehberlik ve Psikolojik Danışma şirketi olma yolunda ilerlemekteyiz.

İNSANI VE ZAMANI DOĞRU OKUMAKTIR.

Misyonumuz
  • NİTELİKLİ EĞİTİM İÇİN BİREYSEL VE KURUMSAL ETKİLİ SİSTEMATİK ÇÖZÜMLER ÜRETMEK;
  • REHBERLİK HİZMETLERİNİ DAHA BİLİMSEL TEMELLİ GERÇEKLEŞTİRMEK;
  • REHBERLİK HİZMETLERİNİ TÜM EĞİTİM PAYDAŞLARINA YAYGINLAŞTIRMAK;
  • YENİ NESİL DİGİTAL REHBERLİK HİZMETLERİNE ÖNCÜLÜK ETMEK.
Vizyonumuz

BİR ÖĞRENCİYİ DAHİ İHMAL ETMEYEN, KAPSAYICI, YENİLİKÇİ, BİLİMSEL EĞİTİM DESTEK SİSTEMİ OLMAK.

Değerlerimiz
  • SEVGİ
  • BİLGİ
  • İLGİ
Hakkımızda

EKİBİMİZ

Video

Cahit ŞİMŞEK

Kurucu - Genel Müdür

Nevşehir doğumlu Cahit ŞİMŞEK, ilk, orta ve lise eğitimini memleketi Nevşehir'de, lisans eğitimini ise Selçuk Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Marmara Üniversitesi ve Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında Yüksek yaptı. 2008 yılında TÜRKİYE HAFIZA OLİMPİYATI (MEMORIAD - 2008) yarışmasına katıldı ve "Türkiye Hızlı Okuma Şampiyonu" olarak Hızlı Okuma alanında en iyi olduğunu gösterdi. Türk Telekom – Sebitle birlikte Türkiye’nin ve Dünyanın ilk online tablet uyumlu hızlı okuma sistemi www.hizligo.com’u hayata geçirdi.

Cahit Şimşek Hakkında

10 yıllık edebiyat öğretmenliğinin ardından devlet görevinden ayrılarak Türkiyenin ilk eğitim-kariyer platformu Edukariyer’i kurdu. Kuruluşuyla birlikte yine bir ilke imza atarak Türkiye’de ilk defa yapılan 1. Eğitim Kongresine Sponsor oldu. Son olarak kurucusu olduğu ORBİS REHBERLİK sistemini Türk Eğitim sistemine kazandırmaktan son derece mutlu. Evli ve iki çocuk babasıdır.

AKADEMİK KADRO

dt-person007
Yaşar ÖZBAY
Prof. Dr

01.01.1966 yılında Samsun’un Terme ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Terme’de tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans programından 1986 yılında mezun oldu. 1987 yılında aynı bölümde araştırma görevlisi olarak göreve başladı. Ocak 1988 yılında lisans üstü eğitim yapmak üzere Amerika Birleşik Devletlerin’de görevlendirildi. 1990 yılında Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Psikoloji alanlarında yüksek lisansını, 1993 yılında Danışmanlık Psikolojisinde Uluslar arası Öğrencilerin Kültürlenme stresi, afektif yaşantıları ve başaçıkma davranışları adlı tez çalışması ile doktorasını tamamladı. 1993 yılında Türkiye’ye döndü ve yardımcı doçent olarak göreve başladı. 1997 yılında Doçent ünvanı aldı. 1996-2004 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesinde Bölüm Başkan yardımcılığı, Dekan yardımcığı, Bölüm Başkanlığı ve Fakülte Kurulu Üyeliği gibi görevler sürdürdü. Şubat 2004 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesinde Profesörlük kadrosuna atandı. 2014 yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde çalışmaya başlayan Dr. Özbay şu anda aynı Üniversitede Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalında öğretim üyesi ve rektör yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir.

Prof. Dr. Özbay, ulusal ve uluslar arası düzeyde stres yönetimi, ana-baba eğitimi, iletişim, aile danışmanlığı eğitimi, empati eğitimi gibi konularda eğitim ve seminerler vermektedir. Gelişim ve Öğrenme Psikolojisi, Eğitim Psikolojisi ve Rehberlik ve Psikolojik Danışma, Psikolojik Danışmada Güncel Yaklaşımlar, Pozitif Psikoloji adlı kitaplarının yanında, ulusal ve uluslar arası düzeyde 100’den fazla araştırması mevcuttur. Dr. Özbay, Ulusal ve Uluslararası ölçekte TÜBİTAK, DPT, BAP, MEB, ASPB projelerinin yanında Dünya Bankası projelerinde de proje yürütücülüğü yapmıştır.

Evli ve iki çocuk babası olup, Almanca ve İngilizce bilmektedir.


dt-person007
Şener BÜYÜKÖZTÜRK
Prof. Dr

1958 yılında Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde doğdu. 1996 yılında Ankara Üniversitesinde Eğitim Yönetimi ve Planlaması / Eğitim İstatistiği ve Araştırma Bilim Dalı Doktora programını tamamladı. 2005 yılında “Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme” alanında doçent unvanını aldı. 2010 yılında profesör oldu.

1986 -1991 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığında şef ve eğitim uzmanı; Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim İstatistiği ve Araştırma Anabilim Dalında 1991 -1999 yıllarında araştırma görevlisi, 1999-2004 yılları arasında Yardımcı Doçent olarak çalıştı. 1999-2002 tarihleri arasında aynı üniversitede Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezinde müdür yardımcılığı görevinde bulundu. 1997 yılında alandaki gelişmeleri izlemek amacıyla altı ay süre ile Amerika Birleşik Devletleri-Austin/TEXAS’da bulundu.

2004-2010 yılları arasında Başkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde çalıştı. Aynı Fakültede 2010 yılında Dekan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2010 Kasım – 2015 Ocak arasında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesinde Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı. 2015 Şubat ayında Hasan Kalyoncu Üniversitesinde çalışmaya başladı. Halen aynı fakültenin dekanı olarak görev yapmaktadır.

Alanıyla ilgili beş kitabı, uluslar arası kitap bölümü ve 100’e yakın bilimsel çalışması bulunmaktadır. Ulusal ve uluslar arası pek çok projede yönetici, koordinatörlük ve araştırmacı olarak görev yaptı.

dt-person007
Mehmet KANDEMİR
Doç. Dr

Mehmet Kandemir,1978 Trabzon doğumludur. Lisans eğitimini, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalında, 2001 yılında aldı. Daha sonra sırasıyla, 2006 yılında yüksek lisans, 2010 yılında doktora eğitimini Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde tamamladı. 2010- 2012 yılları arasında, Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesinde, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalında Yrd. Doç. Dr. kadrosu ile çalıştı. 2012 yılından itibaren Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bilim Dalında öğretim üyesi olarak görev yapmakta olan Kandemir, 2015 yılında Eğitim Psikolojisi Alanında Doçentlik unvanını aldı. Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Başkanlığı ve Danışma Rehberlik Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürlüğü görevlerini halen yürüten Kandemir’in, “akademik erteleme, kişilik, benlik, öz-yeterlik, motivasyon, zorbalık, başarı amaçları gibi” konularda yayımlanmış pek çok ulusal ve uluslararası araştırma ve makaleleri; seminer ve bildirileri bulunmaktadır. Eğitim Psikolojisi alanında kitap bölümleri ve çeviri kitapları bulunan Kandemir’in, araştırmacı olarak çalıştığı TÜBİTAK projeleri ve yürütücü olarak çalıştığı bakanlık projeleri bulunmaktadır. Kandemir, evli ve bir çocuk babasıdır.

dt-person007
Mehmet PALANCI
Yard. Doç. Dr.

1972 Yılında Yeşilyurt Malatya ‘da dünyaya geldi. Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Anabilim Dalında 1998 yılında Yüksek Lisans, 2004 Yılında doktora eğitimini tamamladı. Üç yıl süreyle Okul Psikolojik Danışmanlığı görevinde bulundu. Sırasıyla Rehberlik ve Araştırma Merkezi İnceleme, Okul Rehberliği Bölümü ve RAM Müdürlüğü görevlerini yürüttü. KTÜ araştırma görevlisi olarak başladığı akademik yaşamını öğretim üyesi olarak devam ettirmektedir. Doktora sonrası Bilişsel Terapi ve Aile Danışmanlığı eğitimleri aldı. AB ve TÜBİTAK projelerinde yürütücü ve eğitici olarak çalıştı. Halen akademik çalışmalarının yanında Uluslararası TED Eğitim ve Bilim Dergisi Editörlüğü ve TEDMEM eğitim düşünce kuruluşu koordinatörlüğü görevini yürütmektedir. Çocuk Vakfı Bilim Kurulunda yer alan Palancı Çocuk ve Medeniyet Dergisinin Genel Yayın sorumluluğu görevini de yürütmektedir. Ulusal ve Uluslararası makaleleri ve ortak yazarlı kitapları bulunmaktadır. Teknoloji destekli tanı, özel eğitim ve erişim, bilgisayar destekli konuşma eğitimi, işitme eğitimi ve yardım uygulamaları ile ilgili çalışma ve projeleri bulunmaktadır. Kişilik, Mizaç, Başa çıkma, Çekingenlik, Gerçeklik Terapisi ve Üstün yetenekli çocuklarla ilgili yazı, araştırma ve çalışmaları bulunmaktadır.

Palancı evli olup iki çocuk babasıdır.

dt-person007
Hasan EŞİCİ
Yrd. Dr.

1981 yılında Samsun'da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden 2005 yılında mezun oldu. Gazi Üniversitesi'nde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında 2007 yılında yüksek lisans 2014 doktora programını tamamladı. Halen Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı'nda yardımcı doçent olarak görev yapmaktadır.

Romantik ilişkiler, kariyer karar verme, zorbalık, psikolojik ihtiyaçlar, yılmazlık konularında akademik çalışmaları bulunmaktadır. Dezavantajlı çocuklar, kadın mahkumlar, üniversite öğrencileri ve yetişkinler üzerinde yürütülen çalışmalarda görev almıştır. Ayrıca, Tübitak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Avrupa Birliği destekli ulusal ve uluslar arası yedi tamamlanmış ve bir devam eden projede görev almıştır.

Ayrıca evli ve iki çocuk babasıdır.